Jdi na obsah Jdi na menu

Naladěno na současnost

27. 5. 2014

Jelikož jsem redaktorem jednoho ze známějších kytarově orientovaných zinů, mám hudební přehled pěstovaný přibližně od nějakých patnácti let do současnosti. Vzhledem k tomu, že už mi je krásných 36 let, vychází mi z toho přes dvacet pěkných let aktivního poslechu hudby. A že jsem už od "dětství" měl z čeho vybírat a můj vkus se sice měnil, ale mnohé mi zůstalo dodnes, to je fakt.

V tomto článku bych chtěl doporučit aktuální moderní počiny, které jsou nabízeny z různých mediálních zdrojů, poskytovaných digitálními obchody či flash prezentacemi skupin i jednotlivců. Především jsem se od kazet a CD disků postupně dostal k digitální formě poslechu hudby, k formátu drtícím dnešní dobu - mp3. On je to vlastně formát sice svým způsobem nekvalitní ale s nezlomným statusem, protože je přenositelný na jakákoli přenosná média a ta jsou a vždy v kurzu budou stále víc a víc. Takže dost řečí okolo, tady je dnešních aktuálních několik tipů, které hodlají trochu oživit mé stránky, na které dávám především fotky - v poslední době mám ale odezvu na více frontách a tak to hodlám napravit.

AUDREY FALL - Mitau / post-rock

Post-rock je především instrumentální, pocitová hudba, která oslovu posluchače na celém světě. A tvoří se i v Litvě, a to ve špičkové kvalitě. Čekejte velké kytarové stěny, které nemají trhat bubínky ale stavět chrámy. A to v kontrastu s tichými vybrnkávačkami tvoří podstatu této odnože rockové hudby, kterou kdysi zakládali Sigur Ros z Islandu.

 

 SABLED SUN - 2146 / space ambient

Vesmírný ambient v té nejvyšší kvalitě, jakou lze vůbec poslouchat. Tak bych shrnul projekt Sabled Sun a jeho vizi osamocené civilizace na úpadku. Totální sci-fi v obrovských návalech vesmírných ploch, které posluchače odnesou mezi hvězdy.

 

BARONESS - Yellow & Green / hard rock

Je to poměrně sranda, hodně našlápnutá valivá hudba kdesi mezi stone rockem, progresivním metalem a hard rockem. Kapela jede jako čerstvě promazaný stroj, žádné samplované serepetičky ale rovnou na věc v klasickém složení rytmika / kytary / zpěv. Tento 18-ti skladbový dvojdisk nenudí ani na minutu a je takovým shrnutím tvorby kapely, která si je jistá tím, co hraje.

 

SLEEVENOTES - We Are Mostly Made of Nothing / instrumentální rock

Instrumentálně nabušený rock, který složil i nahrál jediný člověk. A je to skutečně jízda, sice trochu přeslazené ale v rámci mezí. Sám za sebe mohu říct, že se nemohu dočkat plného alba, tato prozatím 4-skladbová ochutnávka za to totiž stojí.

 

AQUILUS - Griseus / neo-klasický atmosférický metal

Aquilus je lahůdka pro příznivce starších desek Opeth. Album postavené na výrazné klávesové hře a ponuré atmosféře je perlou mezi symfonicky pojatou tvrdší metalovou hudbou. Není nad večerní / noční poslech pod hvězdnou oblohou s albem Griseus na uších.

 

MOBTHROW - Unfolded / breakcore - breakbeat

Mobthrow je velice zajímavý interpret, pro všechny co mají rádi čistě elektronickou hudbu s občasným výletem do tvrdších elektro pasáží bude album zajímavým zpestřením.

 

-- všem příjemný poslech --

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil can break 99% types of captchas

(Mashafruic, 12. 12. 2017 19:45)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.