Jdi na obsah Jdi na menu

Seznamky jako životní styl

9. 9. 2010

 

 Jistě je znáte, mnozí z vás si určitě prošli něčím takovým a to nejen jednou. Okénka s obličeji, fotkami z dovolených. Vyplněná okénka s informacemi, co tvoří obrysy toho, jak chceme být viděni okolním světem. Ať už hledáme, či jen típeme cigáro o dno popelníku a nemáme co dělat a zde jen krátíme nudu. Moderní forma seznámení, co dokáže mít nespočet tváří a umí se svým způsobem stát životním stylem.

Tato forma seznámení nás obklopuje daleko více, než by se mohlo zdát. Okénka s informacemi desítek seznamek, tisíce obličejů na rozdílně sympatických fotkách. Všichni se baví, párují a klábosí o naprosto všem, co jim přijde pod prsty. Večery strávené místo v prázdném pokoji naopak ve vybrané společnosti přátel, co časem z přátel přerostou do intimnějších známostí. Pak vše skončí rychlostí prvního polibku a vše jede odznova. Pro mnoho lidí se tento styl stane běžnou rutinou, koloběhem všedních dní a časem si prostě zvyknou. Najdou někoho, užijou si, opustí a velmi rychle vymění za dalšího. Žijeme rychle, myslíme často ještě rychleji a stejným způsobem měníme, aniž by si toho mnozí byli vůbec schopni všimnout.

Mnoho lidí tímto způsobem funguje a doslova " vymetají " co mohou. Jsou vidět, oslovují, komunikují, scházejí se, zneužívají a mají na to vše otrlý žaludek. Lidé nalétnou, spálí se do ruda, seznamky vynechají a vymažou ze svého života a radši to zkouší jinak a nebo zůstanou sami.Vlastně se jim v ničem nedivím.

 Znám mnoho lidí, co mají rozdílné zkušenosti a někdo prostě chválí a jiný nadává. Pro mnohé jsou seznamky podružnou možností jak se seznámit, sami by nikdy nezvolili možnost sednout večer k internetu a vytvořit profil, pokusit se seznámit. Mnoha lidem naopak seznamka pomohla nejen najít ale dokonce najít na celý život. A jsou si tím jisti jako málokdo. A je to o smůle i o štěstí, o tom být na správném místě v pravý čas a to i na tom virtuálním. Oddělovat zrna od plev a mít pevnou vůli i trpělivost. Nezakolísat, když napíše 60-ti letý úchyl s nabídkou kvalitního sexu. Prostě jít dál a usmívat se na ty neznámé fotky neznámých a mnohdy docela milých lidí, co ale často mlží v údajích o sobě až hanba. Jsme lepší když si trochu přimalujeme, pozměníme a přitažlivější na fotkách z ateliéru ( pokud nějaké máme ) než na běžné procházce se psem. Každý chce najít to, proč zde je a nemusí jít nutně jen o seznámení i když je zcela jasně uvedeno " vážné  seznámení " . Každý si pak vypěstuje svůj " rejstřík asertivních reakcí " a aplikuje jej po dávkách, dle uvážení. Může to být zábava a může to být smutné. Především třeba ve tři ráno, když si krátíme nespavou noc a nic lepšího nás nenapadá, než být právě zde a právě teď.

Seznamky jsou pro otrlé všech věkových kategorií. Sympatický šedesátník zde umí objevit kouzlo svádění od vrstevnic, ženatí s profily bez fotek vdané i nevdané ( s fotkou i bez ) . Mladí mladé a to jak na krátko, tak i na dlouho a při velkém štěstí navěky ( amen ) . Osmiletý klučina si zde napíše roztomile upřímnou větičku, že " tě pozvu do kina a zaplatím zmrzlinu když se mnou budeš pak chodit " a pejsek si konečně najde kočičku. 

Nakonec ať už tuto formu seznámení nenávidíte, neznáte či znáte, mnoho lidí kolem nás se často prostě jen bojí přiznat, že

našli

právě tam tu svou " lásku do konce života " a že to byl nakonec člověk, kterého 10 x předtím ignorovali než zjistili, že jim prostě jen připadal příliš normální.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář