Jdi na obsah Jdi na menu

Vnímat

Pohyblivé obrázky doplněné zvukem a hudebním doprovodem mne fascinují už asi od kolébky. Ještě na základní škole, ještě v dobách sladkého přežvýkání svačiny o přestávkách, jsem drtil první filmové recenze té doby a snil o tom, že i já jednou stanu před kamerou či dokonce na režisérské sesli. Jak už to tak se sny bývá, naplnilo se zcela něco jiného ale mne přesto filmařina neopustila. Jako divák se účatním někdy i deseti filmů týdně, dopisuji recenze a názory na CSFD a vůbec se zajímám o tento svět. Planetu plnou dobrých i špatných herců, přehledných i zcela iracionálních zápletek a pošahaných scénaristů. Mám rád Woodyho Allena i Ridleyho Scotta ( každého samosebou kvůli něčemu jinému ) . Miluji francouzské filmy, nesnáším epickou dementalitu amerických katastrofických eskapád a uctívám Pixarovský smysl pro pořádnou podívanou skrze všechny generace. A ten milion dalších Nolanů, slabost pro dobré dokumenty a pěknou hororovou jízdu asi vyčtete časem z mých řádků tady okolo.

Tímto zahajuji občasnou spršku postřehů ze světa filmu, ať už se bude jednat o skvělé zážitky a nebo jejich opak, jako vřelé varování.

dsc_0001.jpg

 

Příspěvky

Filmy, které mohu vřele doporučit

27. 9. 2010

movie-camera.jpgVěci, které mohu vřele doporučit ? Zkuste ochutnat pár těchto věcí a posuďte, zda se vyplatí ochutnat příště a nebo už nikdy. Výběr z věcí  viděných v tomto roce, tedy 2010.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vnímat | Komentářů: 4

Desítka nejoblíbenějších věcí

9. 9. 2010

s_16940_0423866_f8be1c29.jpg  Desítka filmů, na které nemohu zapomenout, rád se k nim vracím...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Vnímat | Komentářů: 0