Jdi na obsah Jdi na menu

Zachytit

Velice rád fotím, což prezentuje většina fotografií zde a vlastně i samotná úvodní strana. Fotit jsem začal vlastně před ne až tak dlouhou dobou - můžou to být cca 4 roky. Prvním byl kompakt od Panasonicu - Lumix DMC - LX2, s výborným objektivem Leica a vlastně plně manuálním nastavením jako u zrcadla. Tam přišel první malý stativ, první pokusy se světlem proti automatice a záliba ve focení jako takovém. Výprav za účelem exponování příbývalo, ta malá krabička ale přestávala stačit. Pěkná, lehká, automatická i neautomatická - chtělo to víc. Víc mít vše pod svou vlastní kontrolou a taky mít něco " v ruce " . Po několika letech focení přišla bazarová ale především první moje zrcadlovka - Sony Alpha 200. Tam začala moje honička za světlem ve zcela jiných dimenzích. Nauka o principu světla, úzávěrky, času a clony byla náhle docela všude kolem mne. Nedalo to velkou práci přijít na to, že laťka je nízká. Teď fotím svým třetím a zatím posledním - strojem od Nikonu. Zde je tedy souhr mého fotovybavení, které doufám postupně rozšířím (především o objektiv) :

Tělo : Nikon D90

Objektivy : Nikon 18-200/3.5-5.6 G AF-S DX VR II a Nikon MF 50mm 1:1.8 AI-S .

Stativ : Vanguard Alta Series + hlava 234AB.

Filtry : Polarizační filtr Digital King 72 mm, ND8 ŠEDÝ FILTR PRO-1D ULTRA SLIM 72mm, ULTRA SLIM PŘECHODOVý ŠEDý FILTR 72mm, UV FILTR 72mm DIGITAL HD MC

Pokud se Vám všem, co mne znáte a nebo neznáte, něco zalíbí, budu jen rád. Přijímám i nabídky na focení od kohokoli - stačí mne kontaktovat.

dsc_0002m.jpg

 

 

Příspěvky

Obrazem a slovem...

20. 5. 2011

Aneb vše co nebylo řečeno ale bylo vyfoceno - tedy slovo doplněné fotkami a zážitky kolem nich. Přede

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zachytit | Fotografie: Obrazem a slovem... | Komentářů: 0

Aktivity - kde všude se objevují mé fotky a články ?

9. 3. 2011

Aneb od fotek pracovních okolo " hry barev " přes fotografické servery a servery filmové či literární až Facebook

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zachytit | Komentářů: 0