Jdi na obsah Jdi na menu

Barevná podzimní náruč

 

Po delším čase je tu opět menší nával fotek - tentokrát z opět / jako každý rok / čarokrásných barev podzimu, kterých jsem i minulý rok nafotil dost a dost. Tentokrát jsem to vše ale chtěl zachytit tak nějak jinak. A to nejen proto, že jsem měl teď poněkud delší foto-pauzu protože mnou klátila nemoc (chřipka přichází vždy v tuto dobu a málokdo jí, mršce, odolá). Prostě to chtělo něco jiného. Nechtěl jsem "jen" barevné fotky listí a stromů. Nechtěl jsem jen mlhu nad Prahou (či někde jinde) ale chtěl jsem něco trochu jiného.

Tím jiným přístupem bylo jednak rozhodnutí, že opráším svou bazarovou pevnou padesátku a zkusím toto barevné množení namnožit tímto úzkým, zcela nekompromisním sklem. Jelikož toto sklo fotí "prostě zcela jinak" , vznikla větší řada fotek s detaily, jaké si posléze zasloužily větší než malou péči. Nakonec byla ona "postprodukce" nebo také určitá forma "vyvolávání" v počítači poněkud delší. Na těchto fotkách jsem chtěl především zdůraznit onen obrovský barevný rozsah a kontrast, jaký nám toto překrásné období nabízí. I proto je tu polovina fotek částečně černobílá a barevný je většinou jen detail. Další část fotek je záměrně v jakémsi "snovém hávu" díky metodě částečného rozostření masky, zde barvy vyniknou zase trochu jiným způsobem. A nakonec je tu i dost klasických fotek, které jsem skoro nijak nedodělával aby vyjádřily celkový barevný dojem z podzimu, jaký nás právě v těchto dnech obklopuje. Já doufám, že moje nápady a provedení zaujmou a budu rád za případné komentáře od lidí, kteří mne navštěvují - nebo právě poprvé navštívili.

09.jpg

Fotil jsem 29.10.2011 na Petříně - bylo celkem pěkné počasí a davy pražských lidiček doslova obsypaly tuto pěknou lokaci. Tak přeji pěkné pokoukání a dovolím si ještě několik slov o podzimu k těmto fotkám...

 

Jsi barevnou stužkou konce léta

Barvami a pocitem co neodlétá

Jak příjemně je ve Tvém náručí

V pocitu moci, co přírodě poručí

A my jen přihlížíme tomu divadlu

Rok co rok stejně se

pohybujícímu se kyvadlu...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

milovaná jeseň :-)

(JH, 3. 11. 2011 19:46)

Zcela nekompromisní sklo sa opäť postaralo o veľký estetický zážitok ... najviac ma oslovili čísla 02 a 12 :-) jeseň je kráľovná všetkých ročných období, bez debaty :-)