Jdi na obsah Jdi na menu

Letní Krkonoše v červenci 2013

Konečně to bylo cítit ve vzduchu, že léto je tady. A že si tento rok skutečně dalo na čas. Vypravili jsme se do známé destinace Čech, Krkonoš. Uvidíte tedy notoricky známá místa z mých fotek, která jste buď již delší dobu neměli šanci vidět nebo jste tu také nedávno byli.

Ve fotogalerii jsou shrnuty dva dny putování po hřebenech Krkonoš. První den byl ze Špindlerova Mlýna lanovkou na Medvědín a odtamtud příjemnou procházkou na Labskou boudu, která je sice v rekonstrukci ale funguje. Tady jsme byli před pár lety a mimo poměrně nevlídného předraženého "nic moc" občerstvení se tady nebylo proč zdržovat. Dnes je situace jiná - je otevřená celkem pohostinná restaurace a dá se sedět i venku, kde se griluje. Tuto chatu provozuje stejná firma jako boudu Luční, takže zde dostanete čepovaného Paroháče a to v mnoha provedeních a podobách (pivo, vyrábějící se na Luční boudě). Chutnalo jak pití, tak jídlo. A za ceny přiměřené. Od Labské, čnící jako betonový můstek do kraje, jsme postupně došli k prameni Labe. Odtud pak na Špindlerovku a dále pohodlně busem dolů do Špindlu. Výlet příjemný, z fotek je vidět, že počasí bylo příjemné.

dsc_0173.jpg

 

Den druhý byl na Luční boudu a vydařil se ještě lépe (co se týká počasí), než den první. Vyjeli jsme krásnou lanovkou ze Svatého Petra a slušný výšlap nahoru nás nechával funět do kraje. Luční bouda je přátelská, nabízí skoro to samé jídlo a pití jako Labská, což znamená víceméně slušný standard. Z Labské jsme pak klesali přenádherným údolím Bílého Labe - kdo tudy šel, ví své. Prostě krajina severu, hor a divoké řeky. Vodopády, kamenné chodníčky a občasná mlha. Přeskrásný dárek při sestupu do turisty narvaného Špindlerova Mlýna.

dsc_0262.jpg

 

Fotil jsem klasickou technikou z ruky, bez příkras a bez filtrů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář