Jdi na obsah Jdi na menu

NP Malá Fatra až k Velkému Rozsutci

Tak jsem tu s dalším tipem na výlet na Slovensku. Všechno je nafoceno, v barvách, v textu a také v hlavě. A já se Vám to teď pokusím nějak zprostředkovat - bude to takový virtuální výlet s fotkami a čísly nadmořských výšek.

Náš výstup začal kupodivu ne po vlastních nohách ale svezli jsme se lanovkou z Vrátné Doliny. Cíl : Snilovské Sedlo (1524m/nm). Z lanovky je krásný výled do všech stran, chata ve Snilovském Sedle navíc vybízí k odpočinku. Samotná lanovka ze Snilovského Sedla nahoru má zajímavou historii a tu původní lanovku, která sloužila v provozu dobrých 50 let lze ještě vidět cestou ven, v Dolině.

dsc_0011.jpg

 

Naše trasa probíhala po červenné přes vrcholy Chleb (1646m/nm), Hromové (1636m/nm), Steny - Južný Vrchol (1572m/nm). Všude bylo spousta květeny, včel a zdravého pofukování větru. A PANORÁMATA !!!

dsc_0045.jpg

 

Další pokračování bylo stále po červené přes Stienky a vrcholy Steny - Severný Vrchol (1535 m/nm), Poludňový Grúň (1460m/nm), Stohové Sedlo (1230m/nm) a nakonec Stoh (1608m/nm). Ten nás obdaroval úžasným výhledem do všech stran. Odtud doporučuji úžasné pozvolné klesání směrem k majestátnímu Velkému Rozsutci, který je prostě skvostný. Z tohoto úhlu jej nezná každý (myslím hlavně z vrcholu Stohu) a klesat pozvolna směrem pod něj na rozcestí je krása. Trochu jako v ráji. Posvátný klid a ticho. 

Rozsutec ale umí být i bouřlivý a dívat se na svět pod sebou trochu jinak. Fotil jsem zde.

A to je vše, přátelé. Vše foceno z ruky Nikonem D90, více o mém vybavení pak tady. Co se týká této hřebenovky a její náročnosti, pak není z těžších ale ani z lehkých. Náročné je klesání až do vesničky Štefanová, které je docela slušným záběrem na kolena. Takže bandáže (pokud máte, já neměl). Odměnou jsou tu třeba výborné halušky, které dělají hned v první chatě při cestě při stezce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hezké

(Markéta, 18. 9. 2012 23:39)

Krásné fotky! Děkuji! Také jsem na Chlebu před lety byla;-) Markéta