Jdi na obsah Jdi na menu

PesFest

Dnes mám příjemné překvapení zejména pro ty s vás, kteří rádi zvířátka, zejména pejsky. Zůčastnil jsem se dnešního PesFestu 2014, což je akce pořádaná Prahou 4 v Centrálním parku kousek od Pankráce a jeho věžáků. Akce měla příjemné počasí, moje účast byla víceméně lehce plánovaná (podle počasí) a nakonec se slušně zadařilo.

PesFest je prostě takový malý festival uprostřed parku, kde najdete malé podium, středně slavného moderátora (Honza Musil svého času začínal v 94´ roce jako moderátor na Nově) co má rád psy (má se svým partnerem buldočka) a příjemnou atmosféru na trávníku. Já dorazil až přibližně v půlce festivalu abych pro vás i pro sebe zachytil množství psů a pejsků, kteří se jednak aktivně účastnili a i ty, co pokukovali spolu s přihlížejícími páníčky či paničkami.

dsc_0602.jpg

 

Mé fotografie jsou čistě reportážní s velkým důrazem na psy, které jsem chtěl co nejvíce na svých fotografiích zdůraznit. Fotil jsem na své maximum v ohniskových možnostech, tedy na 200. Díky tomu jsou pejsci relativně v detailech, žádné zázraky (psí zub na celé fotce nečekejte) tu nejsou ale ta atmosféra a množství ras od minipsů po mega psy, to tam víceméně je. Takže od teriérů až po buldoky.

Je zachycen program Záchranná brigáda kynologů - ukázka výcviku záchranářských dovedností psů (ten den měli dokonce ještě před festivalem výjezd, hledali ztracené dítě), soutěže v disciplínách agility (psí hřiště s překážkami) a pak módní přehlídka Sofa Dog Wear. Mezi tím jsou pak ještě nějací pejsci ze 4 útulků, kteří předváděli své pejsky bez domova.

Všem pěkné podívání přeji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pěkné

(Hana Tomanová, 23. 6. 2014 23:17)

Jo, jsou to frajeři, myslím páníčky. Nás vždycky vycvičili pejsci. Heslo "první pán a potom pes", je vždy obráceně.

Vydarené

(Marta, 23. 6. 2014 9:37)

Krásni psíkovia, vidím aj nášho staroznámeho akitu...spomínam...