Jdi na obsah Jdi na menu

Světlo uprostřed Evropy

Využil jsem jeden z posledních dní, kdy bylo ještě večer teplo a nafotil světlo. Zní to fotograficky protože se říká, že fotografům by především mělo panovat dobré světlo. Tohle světlo ale bylo v noci, což je druh světla, které lze určitým způsobem ovlivňovat a pracovat s ním zcela jiným způsobem než za bílého dne.

Fotil jsem Prahu, což by mohli ocenit třeba mimopražští - mohou uvidět toto město tak, jak ho vídá spíše občasný noční vycházkář než turista. Ačkoli výjimeční turisté jej takhle mohou spatřit také. Světlo dělá s městem divy, rozsvítí jej do krásy a oživí stíny, o kterých jste neměli ani ponětí. Z cest a silnic se stanou tepny proudícího světla, z věžáků tečkované svíce a nebe zmodrá do tmavě modré. 

dsc_0072.jpg

výhled na Podolí a Vltavu z Vyšehradské zdi

Kontrasty těchto barev jsou fascinující. Mé fotky jsou pouze z jediné výpravy a z jediné lokality - z Vyšehradu. Uvidíte zde typické stavby Prahy, včetně hradu a samotného Vyšehradu. Stínohra byla ten den nezvykle krásná, počasí přálo protože byl po dešti vyčištěný vzduch a byla celkově slušná viditelnost.

Foceno se stativem na časy okolo 5 - 30 sekund na D90 bez dalších pomůcek, úpravy minimální (ořez a malé rámečky).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář