Jdi na obsah Jdi na menu

Ze Štěchovic na Slapy a zpět

Po delší době než bych chtěl vkládám další fotogalerii, tentokrát na -u mě určitě- provařené trase ze Štěchovic směrem na Slapy. Tentokrát jsem trasu nafotil celou, prošel pěkně po svých se svačinou na zádech a s foťákem v ruce.

Ti kdo tento kraj -těsně u Prahy- neznají nebo ještě nebyli, neměli by otálet. Ačkoli blízko hlavního města, v některých částech téměř bez lidí, obklopeni klidem a nádhernou přírodou. A s minulostí kraje, který ji má bohatou - především co se splavování bývalé řeky týká. Svatojánské proudy jsou legenda, ze které dnes zbyly už jen tabule a vzpomínky, ta historie tu ale dodnes žije.

dsc_0178.jpg

Staré chatové osady jsou dnes proti minulosti hrozně vysoko, kdysi -před přehradou ve Štěchovicích- bychom šli vysoko nad skalami a koukali se dolů. Dnes jdeme mnohdy těsně nad hladinou přehradní vody, jejíž hloubka se propadá do tmavé vody, tam, kam se kdysi jezdilo z celého Československa.

Dnes je to ideální výlet, klidně se zastávkou u Slapské přehrady, kde si můžete U mastné huby dát rybu na grilu a posedět u vody s výhledem na nekonečné vlnění nádrže.

Tak pěkné dívání se...

Radek

p.s. : jo a pusťe si k tomu hudbu...

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář